SON DAKİKA
[07:52] Serbay Akademi'den “E- Ticarette Başarıya Giden Yol” Online Eğitimi -- [12:22] 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI -- [21:45] TFF 2. Lig ve TFF 3. Ligde Gruplar Belirlendi -- [21:24] “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN” -- [15:09] Düzcespor’ 2.Transferini Hollanda Doğumlu Telli İle Gerçekleştirdi -- [15:07] Milli oyuncu Abdullah Karmil Düzcespor’da -- [14:11] DÜZCESPOR SEZONUN 6 ÇALIŞMASINI KENDİ TESİSLERİNDE YAPTI -- [14:08] Düzcespor'da Teknik Direktör Sarıgül'ün Yardımcılığına İlhan Çelikay Getirildi -- [08:58] DÜZCESPOR 2020-2021 FUTBOL SEZONU ÇALIŞMALARINA TESİSLERİNDE BAŞLADI -- [23:07] BOLUSPOR'UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT OLDU --
Gündem
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

Koronavirüsü salgınının gölgesinde kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili Düzce protokolü kutlama masajları yayınladı

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI
30.08.2020 - 12:22
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum


Düzce Valisi Cevdet Atay
30 Ağustos, aziz milletimizin yedi düvele karşı verdiği mücadeleyle, hürriyet ve istiklale olan inancını, bütün mazlum milletlere rehber olacak şekilde dünyaya haykırdığı büyük zaferin yıl dönümüdür.  Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Aziz Milletimizin ve kahraman ordumuzun bağımsızlık ve istiklal adına gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zafer olan; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Düzceli hemşerilerimizin ve Aziz Milletimizin, 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin
“Bugün Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, kurtuluş savaşımızın en büyük zaferinin 98. yıl dönümüdür. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. 
Vatanı işgal edilerek bağımsızlığına kastedilen Türk milleti, Kurtuluş Savaşıyla büyük bir mücadele vermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir.
Ağustos ayı Türk Milleti için zaferler ayıdır. Mohaç, Çaldıran, Mercidabık zaferleri gibi Cumhuriyetin ilanına giderken en önemli kilometre taşlarından birisi olan, 30 Ağustos Büyük Zaferi de yine Ağustos ayında gerçekleşmiştir.
Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, Milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, burada hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.
Bugün de ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditler mevcuttur. Bu tehditlere karşı Aziz Milletimiz ve ordumuz, gerek yurt içinde ve gerekse sınırlarımızın ötesinde, bilhassa mavi vatanımızda dünya tarihinde eşi görülmeyen bir vatanseverlikle neleri başarabileceğini göstermeye devam etmektedir. Bugün için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi koruyarak iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü
Kurtuluş Savaşı’nın son darbesi, 26 Ağustos gecesi başlayıp 30 Ağustos’ta kesin zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türk Milleti’nin istikbalini kurtarmak için o günlerde verdiği fiziki mücadelenin, aynı gaye ile sürdüğünü belirterek mesajında şu görüşe yer verdi:
“Gazi Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Büyük Taarruz ve sonrasındaki büyük zafer, Aziz Türk Milleti’nin tarihe yazdığı destanlarından yalnızca biridir. Fiziki düşman işgalini bertaraf eden o günkü inanç, bugün de her platformda yeniden şahlanan, Türk’ün gücünü tüm dünyaya kanıtlayan büyük devletimiz ve ayakları yere sağlam basan irade ile yükselmeye devam etmektedir. Malazgirt’ten Anadolu’ya uzanan, o günden bu yana ‘yurt’ dediğimiz topraklardaki bin yıllık Türkiye tarihini yeni başarılarımızla, yeniden yazmayı sürdürüyoruz. Türk Milleti, tarihinde üstlendiği sorumluluğun bilinciyle mazlumların umudu, yoldaşı olmaya devam edecek, gelecek hedeflerimize attığımız bu emin adımlar coğrafyamıza yeniden yön verecektir. Sayısız zaferlerde olduğu gibi bu kutlu zaferi de bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarını, ordumuzun bütün mensuplarını ve bugüne kadar vatan uğruna canından vazgeçen şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.” 
 
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar 
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümünü, ulusça birlik ve beraberlik içinde büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.
30 Ağustos 1922 Zaferi, yüce milletimizin yokluk içinde ve en zor koşullar altında var olma mücadelesi göstererek, üstün cesareti, vatanseverliği, kararlılığı ve yüksek iradesi ile tarihe altın harflerle kazıdığı bir kahramanlık destanıdır.
Milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinin simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Deva Partisi İl Başkanı Murat Caymaz
Bayrakları, Bayrak yapan üstündeki Kan'dır. Toprak, uğrunda ölen varsa Vatandır!
30 Ağustos 1922'de kazanılan Büyük zaferin 98. Yıl dönümünde, Malazgirt'ten Çanakkale'ye, Balkandan Kafkasya'ya, Kıbrıs'tan Kore'ye, Trablus'tan Libya'ya, Suriye'den Irak'a, 15 Temmuzdan İdlib'e Bu Vatan ve Bu Millet için Kanlarını Bayrak yapan bu milletin evlatlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. 
Aziz Şehitlerimiz Allah'ın Rahmeti ve Gazilerimiz Allah'ın Selamı sizlerin olsun. 98. Yılımız kutlu olsun!


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin