SON DAKİKA
[23:07] BOLUSPOR'UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT OLDU -- [19:22] KAZILAR RESTORASYON İLE EŞ ZAMANLI YÜRÜTÜLECEK -- [19:20] DSİ VE BELEDİYEDEN ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ -- [19:12] BAŞKAN ZEPS MURAT ŞHABE'NİN ACI GÜNÜ -- [19:09] VALİ ATAY’DAN “VEFA” ÖRNEĞİ -- [19:06] BAŞKAN ZEPS MURAT ŞHABE'NİN ACI GÜNÜ -- [18:35] BOLU'DA BANKAMATİK FARESİ SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI. -- [18:33] VALİ ATAY’DAN “VEFA” ÖRNEĞİ -- [10:22] BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ KURBAN BAYRAMINI KUTLADI -- [13:19] STK’lardan TFF’ye Tepki Düzcespor’a Destek --
Gündem
“ESKİ FOTOĞRAFLARLA ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”

Düzce Belediyesinin yaptığı yazılı açıklamada eski fotoğraflarla algı operasyonu yapıldığı belirtildi.

“ESKİ FOTOĞRAFLARLA ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”
9.12.2019 - 17:56
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

İlimizde faaliyet gösteren bazı basın yayın kuruluşları tarafından “Sayıları Giderek Artıyor” başlığı ile servis edilen haberler mevcut durum ve gerçeklikten uzak, kurgu üzerine kurulmuş bir algı operasyonudur.
Düzce’de sokak hayvanları üzerinden ilgi çekmek, vatandaşlarımızı yönlendirerek, algı oluşturmak amacıyla yapılan bu haberde sokak köpeklerinin sayısının giderek arttığı iddia edilmiştir. Oysa haberde kullanılan ana fotoğrafın geçmiş tarihte çekilmiş olduğu anlaşılmaktadır.
26 Nisan 2019 tarihi itibariyle merkez parklardaki yıkımın gerçekleştiği, arşivimizde bulunan fotoğraflarla da kanıtlanmakta, haberin kurgu üzerine yazıldığı ortaya çıkmaktadır.Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından sıkı takipte olan sokak köpekleri, küpeli ve küpesiz olarak değerlendirilmekte, küpesiz olduğu tespit edilen sokak köpekleri, anında Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine götürülerek burada kısırlaştırma, aşılama ve gerekli tedavileri uygulanmaktadır. Bu kapsamda ;

2018 yılında sokaklardan alınan sahipsiz hayvanların 353 tanesi ameliyat edilmiş 2019 yılında bu sayı %350 oranında artarak ilk altı ay içinde 508, ikinci altı ayda 717 ameliyat ile 1225’e çıkmıştır.

Bunların yanı sıra Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün teşhis ve tedavi olanaklarının artırılması amacıyla İl Sağlık Müdürlüğünün
de desteği ile Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine röntgen cihazı kurulmuş ve kullanıma hazır hale getirilmiştir.
Hali hazırda sahada görev yapan personelimizce günde 17 köpek sokaktan alınarak bakımevinde tedavi altına alınmaktadır. Sokak köpeklerinin, özellikle kısırlaştırma işlemi ile saldırgan tavırları azalmakta ve etrafa zarar verme riskleri ortadan kalkmaktadır.
Değerli vatandaşlarımıza ve bilgi kirliliği ile algı oluşturmak amacıyla haber yapan basın mensuplarına tekrar hatırlatmak isteriz ki 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince tedavileri yapılmış, küpeli hiçbir sokak hayvanı bulunduğu yaşam alanından alınarak başka bir yerde tutulamaz, muhafaza edilemez. Kanuna aykırı davranmanın da cezai yaptırımı vardır ve belediyeler kanunlara uygun hareket etmek zorunda olan kurumlardır.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.Saygılarımızla…


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Facebook'da Bizi Takip Edin