SON DAKİKA
[17:20] TFF'NİN ALDIĞI ADALETSİZ KARARI TÜRK FUTBOLUNU KAOSA SÜRÜKLEMİŞTİR -- [22:13] TFF'NİN KARARI DÜZCE'DE ÜZÜNTÜ VE ŞAŞKINLIK YARATTI -- [20:11] TFF 3 LİG TESCİL KARARINI AÇIKLADI -- [14:29] Düzce'de "TFF'ye Büyük Tepki" -- [14:26] AKÇAKOCA GEZİ TEKNESİNE KAVUŞTU -- [14:22] Plajda Kıyasıya Mücadele -- [14:17] TFF.'den "Skandal"Karar -- [21:59] Başkan Özlü,"Aziz Yıldırım'ın İsmi Düzce'ye Şeref Verir" -- [18:10] YENİDEN FAHRİ ALTINKAYIK İL BASIN MÜDÜRÜ -- [13:50] Yaz Aylarında Sıklığı Artan Hastalık: Böbrek Taş Hastalığı --
Gündem
“24 TEMMUZ BAYRAM DEĞİL DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”

“BASIN MİLLETİN ORTAK SESİDİR”

“24 TEMMUZ BAYRAM DEĞİL DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”
24.07.2019 - 19:18
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan,24 Temmuz 1908 tarihinin “Basında Sansürün Kaldırıldığı Gün” olduğunu hatırlatarak “Bu günün anısına 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlansa da gün bayram özelliğini yitirmiştir. 
Basının içinde bulunduğu olumsuz şartlar 24 Temmuz’un bayram özelliğini yok etmiştir. O yüzden 24 Temmuz Basın özgürlük ve Mesleki dayanışma günü olarak anılmalıdır.Halkımıza doğru haber doğru haber alma imkanı sağlayan ve düşünceleri başkaları ile paylaşma fırsatı sağlayan basın kuruluşları önemli bir toplumsal görevi ifa etmektedirler. 
Medya olmazsa haber yorum ve detayı milletin duyma görme ve işitme imkanı yoktur. O yüzden basın milletin ortak sesidir. Dilidir. Tercümanıdır. Aracıdır. 
Milletle basının arasının kesilmesi demek milletin kör sağır ve dilsiz kalması demektir.
Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir basın. Basına güven “basın meslek ilkelerine bağlı; kişisel hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık esasları içinde toplumda basına güveni artırmanın yanında, kamuoyunu yanlı ve yanlış yönlendirmenin önüne set olmak zorundadır. 
Toplumsal  değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin de korunmasının en büyük güvencesidir. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatmada üstlendiği misyonu adeta özetlemektedir. Özellikle yerel basının can suyuna ihtiyacı vardır. Bu vesileyle bıkmadan usanmadan zor şartlarda büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Özgürlük ve Dayanışma Günü’nü gönülden kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum” 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

TFF.'den "Skandal"Karar
4.07.2020 - 14:17
TFF.'den
Düzce'de
AKÇAKOCA GEZİ TEKNESİNE KAVUŞTU
TFF  3 LİG TESCİL KARARINI AÇIKLADI
TFF'NİN KARARI DÜZCE'DE  ÜZÜNTÜ VE ŞAŞKINLIK YARATTI
TFF'NİN ALDIĞI ADALETSİZ  KARARI TÜRK FUTBOLUNU KAOSA SÜRÜKLEMİŞTİR

Facebook'da Bizi Takip Edin