SON DAKİKA
[20:55] OSB’YE İTFAİYE MÜDAHALE MERKEZİ KURULMASI GÖRÜŞÜLDÜ -- [20:53] 81 İLDE EŞ ZAMANLI DÜZENLENDİ -- [20:49] OKUL KANTİNLERİNE SIKI TAKİP -- [12:18] UYGULAMA ÖRNEKLERİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ -- [12:01] Mahalle Ziyaretlerinin İlk Turu Tamamlandı -- [11:24] “DÜZCE KÖFTESİ ÇOK NEFİS” -- [11:21] AK PARTİ DÜZCE TEŞKİLATI 6.KADIN ŞÜRASINDA -- [20:24] OTOBÜSLER İHALEYE ÇIKIYOR -- [20:22] BAŞKAN ÖZLÜ AKPINAR VE AĞA MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU -- [20:20] DÜZCE’Lİ SPORCULARDAN 19 MADALYA --
Gündem
15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Anma Mesajları Yayınlandı.

15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, güvenlik kuvvetlerimizin feraseti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bertaraf edildi.

15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Anma Mesajları Yayınlandı.
16.07.2019 - 00:33
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımlanan mesajlarda hainlere karşı aziz milletin fedakarca direniş gösterdiği vurgulandı. 
15 Temmuz'da vatanı ve milleti bölmek isteyen hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ne Türk milleti fırsat vermedi. Aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin  gösterdiği onurlu duruşun hainleri yenilgiye uğratmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü nedeniyle birçok kesimden mesajlar yayımlandı.   
"Bu ihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız" 
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı 15 Temmuz Darbe Girşiminin yıl dönümünde yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 
Demokrasimiz vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin anma günü olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü "nün yıldönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Millet iradesine kasteden, özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuz akşamı milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini, emniyet binalarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun atan,  kendi milletine ihanet eden hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün Yıl dönümünde, demokrasimiz  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.  


"Bir milletin zaferi" 
15 Temmuz Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan Hain Darbe Girişiminin üçüncü yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yakın tarihin en uzun ve karanlık gecesi olarak nitelediği darbe girişiminin aziz Türk milletinin kararlı duruşu ile püskürtüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti: "Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızan bir grup hainin kendi vatandaşlarına silah doğrulttuğu, yeni Türkiye'nin hızlı yükselişini kabullenemeyenlerin hezeyanla yaptığı bu ihanet, alnı öpülesi milletimizin feraseti ile tarihin derinliklerine gömülmüştür. Hain kurşunları ile şehadet şerbetini içen 248 vatandaşımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazi olan 2 bin 196 vatandaşımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Böyle bir ihanetin bir daha yaşanmaması temennisiyle tüm vatandaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Çakar Demircan Devletimizin varlığını, milletimizin birliğini, beraberliğini ve egemenliğini hedef alarak demokrasimize kast eden  15 Temmuz hain darbe girişimi, Ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “tabanı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanetten kaynaklanan bir örgüt” şeklinde tanımladığı, devlet kurumları içerisinde bulunan bir grup FETÖ/PDY mensubu teröristler ve onların işbirlikçileri; halkımızın iradesine, Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanına, Meclisimize ve Hükümetimize karşı menfur, haince ve alçakça bir darbe girişimine kalkışmışlardır.
Bu ihanet şebekesi tarafından, Türk Milletinin uçaklarından, helikopterlerinden ve tanklarından halkımızın ve emniyet güçlerimizin üzerine pervasızca ateş açılmış, yüzlerce vatan evladımız şehit olmuş, binlerce insanımız ise yaralanmıştır. 
Geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da olağanüstü bir mücadele örneği gösteren, canı pahasına tankların ve silahların önüne siper olan Milletimiz, emniyet güçlerimiz ve vatansever askerlerimiz ile birlikte, bu hain kalkışmayı başarıyla püskürterek yeni bir milli mücadele ve demokrasi destanı yazmıştır.
Vatanımızın ve Milletimizin bekası için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor; FETÖ/PDY ve tüm terör örgütlerinin her türlü faaliyetlerine karşı mücadele veren bir Üniversite olarak, demokrasimize her zaman sahip çıkacağımızı bir kez daha yüksek sesle vurguluyoruz.

"AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin"
15 Temmuz darbe girişiminde milletimiz tıpkı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da, ülkemizi bölmek,yok etmek ve istikbalini söndürmek isteyenlere verdiği büyük cesaret ve birlik mesajını yine göstermiştir. Türk demokrasi tarihinin en önemli günleri arasında yer 
alan ve ülkemizin birlik ve beraberliğini perçinlenerek devletimizin bütünlüğüne kasteden hainlere karşı milletimizin basiret, feraset ve cesaretiyle kurtulduğu gün olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günümüz kutlu olsun' ifadelerine yer verdi. 


MHP.Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir deneyimi yaşamak istemeyen milletimiz, büyük bir sağduyu ve kararlılıkla göstererek 15 Temmuz 2016’daki girişimi engellemiş, bayrağına, iradesine, demokrasisine sahip çıkmıştır,ifadesiyle başladığı mesajını şöyle sürdürdü: "Bu direniş milli kimliğimizin birlik duygumuzun en önemli göstergesidir. Bu tür girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve daha kararlı hareket eden yüce milletimiz, vatanperverliğini dünyaya örnek olacak şekilde sergilemiştir. Yüce milletimiz bu azim ve kararlılığı ile milli birliğine, beraberliğine ve değerlerine özenle, dikkatle içten sahip çıkmıştır. Temel hak ve özgürlerimizi, bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bu girişim, bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, meclisimize ve dolayısıyla millet iradesine yapılmıştır. 
Bu teşebbüse karşı kahramanca mücadele gösteren halkımız ülkesini savunmuş ve canı pahasına iradesine sahip çıkmış, Türk halkı onurlu duruşunu tüm dünyaya ilan etmiştir. 
Bu vesileyle demokrasiye sahip çıkan, egemenliğini korumak için canını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Allah’tan bir daha bu asil millete böyle  kara bir gece yaşatmamasını diliyorum. 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

“ESKİ FOTOĞRAFLARLA ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”
DİKKAT! SU KESİNTİSİ
9.12.2019 - 11:26
DİKKAT! SU KESİNTİSİ
“DÜZCE KÖFTESİ ÇOK NEFİS”
81 İLDE EŞ ZAMANLI DÜZENLENDİ

Facebook'da Bizi Takip Edin