SON DAKİKA
[16:02] 17 Ağustos Depremi Mesajları Yayınladılar. -- [15:59] AK Parti 18.Yıl Dönümünü Kutluyor -- [17:21] "AKP.İl Başkanı Keskin Bayram Mesajı Yayınladı" -- [17:29] "Kurban Bayramımız Kutlu Olsun" -- [17:26] Sel zede Çocuklar Doyasıya Eğlendiler -- [17:14] "Denizli'de Deprem" -- [17:12] Dünya Şampiyonları Rektörü Ziyaret Etti -- [17:09] Su Arıtma Her Gün Temizleniyor -- [17:07] Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı -- [17:05] "Şampiyon Emre can Uslu" --
Gündem
(KİHBİ) Dairesi Heyeti İlimizi Ziyaret Etti.

“Bağımlılıkla Mücadelede Düzce Örnek Alınmalı”

(KİHBİ) Dairesi Heyeti İlimizi Ziyaret Etti.
12.07.2019 - 21:19
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Yaptığı çalışmalarla ülke genelinde bir model olan Düzce Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Koordinasyon Kurulu’nun bu ayki toplantısı, Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Dairesi Başkanı Ömer Ulu ve beraberindeki heyetin katılımı ile Düzce Öğretmenevinde gerçekleştirildi.
Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu Kaçakçılığı ile Mücadele Koordinasyon Kurulu’nun iş ve işlemleri, Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Dairesi Başkanlığınca yürütülmektedir.  Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Dairesi Başkanı Ömer Ulu ve beraberindeki heyet ile birlikte başkanlığın çalışmalarının etkinliğini artırmak amacıyla il ziyaretleri yapmayı planlamışlardır. Bu doğrultuda ilk ziyaret çalışması ilimize gerçekleştirilmiş olup Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında gerçekleştirilen Düzce Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısına iştirak ettiler.
Toplantıda Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Koordinasyon Kurulu üyeleri kurumlarında yürütülen bağımlılıkla mücadele faaliyetleri hakkında heyete ayrıntılı sunum gerçekleştirerek,  geçmişten günümüze yapılan çalışmalar hakkında genel bilgiler paylaşıldı.
Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Dairesi Başkanı Ömer Ulu, Koordinasyon Kurulu üyelerine ülke genelinde yürütülen faaliyetler hakkında sunum gerçekleştirerek, ilimiz özelinde yapılan faaliyetler, karşılıklı fikir alışverişi ile değerlendirildi.
Yapılan değerlendirmeler sonrasında, önümüzde ki dönemde yapılacak faaliyetler görüşülerek karara bağlandı. 

Alınan kararlar gereği önümüzde ki dönemde; Gönüllü okullarda sigara bağımlılığını önlemeye yönelik müdahele programının İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlk adım Merkezi ve DÜBAM işbirliği ile gerçekleştirilmesi,
Müftülük ilçe koordinatörlerine yönelik Temel Bağımlılık Eğitiminin verilmesi ve İlçe Müftülükleri faaliyet planlarının hazırlanması,
Muhtarların il ve ilçe koordinatörlerine yönelik Temel Bağımlılık Farkındalık Eğitimi’nin verilmesi, Muhtarlara yönelik faaliyet planının  hazırlanması,
İlçe Koordinasyon Kurullarının desteklenerek 22 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek olan İlçe Koordinasyon Kurul Toplantılarına İlkadım ve DÜBAM çalışanlarının dahil olması,İlçe eylem Planlarının oluşturulması konuları kararlaştırıldı.
Toplantı sonrası Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Dairesi Başkanı Ömer Ulu koordinasyon kurulu üyelerine teşekkür ederek, Düzce ili genelinde bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan faaliyetlerin ülkemizde genelinde örnek alınması gerektiğini ifade etti.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

17 Ağustos Depremi Mesajları Yayınladılar.

Facebook'da Bizi Takip Edin