SON DAKİKA
[22:48] “Son Başbakan Binali Yıldırım Düzce’de” -- [22:46] Topal Üçüncü Oldu. -- [22:42] “Belediyede Sağlık Düzenlemesi” -- [22:39] Yabancı Uyruklu Öğrenciler Anıtpark’ta Buluştu -- [11:53] “Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Semineri Düzenlendi” -- [14:26] 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı -- [09:36] MUHTARLARA HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ -- [16:13] Başkan Keskin’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Mesajı” -- [16:12] “Katı Atık Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı” -- [15:45] TGC’de “Olcayto” Güven Tazeledi” --
Gündem
Marketlere Sıkı Denetim

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanarak illere gönderilen fiyat denge genelgesi kapsamında denetim çalışmalarına başladı.

Marketlere Sıkı  Denetim
31.1.2019 - 21:24
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden gündeme getirdiği hal, Pazar ve marketteki sebze meyve reyonlarındaki fiyat uçurumu konusunda Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan konu hakkında ‘Faiz, enflasyon düşerken marketlerde hala sebze ve meyve fiyatları düşmedi. Bu marketlerde, benim halkımı sömürme mücadelesini devam ettirenler varsa bunun hesabını da sorma görevi bizimdir, sorarız’ demişti.  Ticaret Bakanlığı tarafından 29 Ocak tarihinde yayımlanan ve 81 ile gönderilen genelge kapsamında Düzce İl Ticaret Müdürlüğü bünyesinde de bir komisyon kuruldu. Fiyat denge araştırması yapacak komisyonun denetim mekanizması olarak Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de marketlerden başlamak üzere incelemelerine başladı. Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman da denetimleri bizzat takip ederek konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Konu hakkında bir açıklama yapan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, 'Ürünlerin alış ve satışı arasındaki fiyat farkının incelenmesi için bu komisyon oluşturuldu. Komisyonda Ticaret İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve Düzce Defterdarlığı görevlileri var. Amaç inceleme sonunda personel tarafından bir rapor hazırlanarak Ticaret İl Müdürlüğü'ne sunulması. Rapor aynı zamanda hem valiliğe hem de bakanlığa ulaştırılacak. Biz şunu denetliyoruz bizim hale girişini denetliyoruz. Bakanlıkla bir istişaresi yapılacaktır. Ticaret il müdürlüğünün görevi bizim gönderdiğimiz rapor büyük ihtimalle bizim çıkış fiyatlarımızla karşılaştırılacaktır. Eğer gerçekten cüzi bir miktar arada örnek veriyorum Antalya’dan çıkış fiyatıyla buraya giriş fiyatı arasında fark varsa mutlaka bunların cezai müeyyidesi olacaktır.”


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Standard Profil'e, Toyota'dan
Ramazan Stantları İçin Son Gün 26 Nisan
Festival 26 Nisanda Başlayacak
Başkan Özlü’ ye Hayırlı Olsun Ziyaretleri Sürüyor.
Başkan Özlü’ nün Taziye Mesajı
Keskin, Berat Kandili dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.
“Başkan Özlüden Berat Kandili Mesajı”

Facebook'da Bizi Takip Edin