SON DAKİKA
[11:25] Zehir Tacirleri Yakalandı.. -- [11:23] Amaç Hava Kirliliğini Engellemek. -- [11:21] Narkotik Eğitim Tırı Düzce de. -- [11:19] Diyabet İçin Farkındalık Oluşturdular -- [11:16] Personel Buluşmaları Devam Ediyor. -- [11:11] Astım Araştırma Projesi Uygulama Protokolü İmzalandı.. -- [10:31] Düzcespor Çalışmalarını Sürdürüyor. -- [20:28] DEPREMİN YILDÖNÜMÜNDE TRAFİĞE AÇILDI -- [20:26] “DEPREM HAYATIMIZI DEĞİŞTİREN GÜNLERDEN BİRİDİR” -- [20:22] Vali Dağlı’nın “12 Kasım Düzce Depremi ” Yıl Dönümü Mesajı --
Gündem
Düzce’de 29 Ekim coşku ile katlandı

Düzce’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını düzenlenen etkinliklere coşku içinde kutlandı.

Düzce’de 29 Ekim coşku ile katlandı
29.10.2017 - 14:57
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce’de Cumhuriyet Bayramı törenleri kapsamında Vali Zülkif Dağlı tebrikleri kabul etti. Bunun ardından hava muhalefeti nedeniyle törenler 18 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Törende ilk olarak Vali Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce halkının, öğrencilerin bayramını kutladı.

Sonrasında ise saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okunda. Günün anlam ve önemini anlatan şiirler öğrenciler tarafından seslendirildi.

Programda konuşan Vali Zülkif Dağlı Cumhuriyet Bayramını kutlayarak “Al Bayrağımızın ve ezan seslerinin gölgesinde şanlı tarihimizin kahraman ecdadımızın başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere son devletimizi kuranların ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda Cumhuriyetimizi kuranlara şükran hislerimizi ifade etmenin huzur, güven ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü Düzce halkımıza aziz milletimize kutlu olsun. 600 yıllık cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği ‘Muasır medeniyler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini ilk günkü heyecanla azimle ve şevkle sürdürüyoruz” dedi

“Yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlamalıyız”

Vali Zülkif Dağlı hedef doğrultusunda emin adımlarla yürüyeceklerini belirterek “Bu günde 2023 vizyonu hedefine odaklanarak yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlamalıyız. Anadolu’daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden asla taviz vermeyeceğiz. Devletin tüm kurumlarıyla milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu aziz millet ülkemizi Türkiye’nin geleceğini ay yıldızlı bayrağı namertlere çiğnetmedi, çiğnetmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Şer güçlerin kirli oyunu durmayacak”

Vali Zülkif Dağlı uyanık olunmasını isteyerek “Bu yüce Türk milleti bin yıl önce Malazgirt’te hangi inançla Anadolu’nun kapılarını bizlere açmışsa Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında, Kıbrıs Harekatında ve 15 Temmuz’da aynı mücadeleyi yaptı. İstiklal Mücadelesini yöneten Gazi Meclisimize hainlerin girmesine izin vermedi. Tüm halkımız bilmeli ki bunlar dün Asala bugün FETÖ, PKK ve DAEŞ olarak karşımıza dikilmektedir. Bugün birliğimizi kardeşliğimizi istemeyen şer güçler, çirkin senaryolarından kirli oyunlarından geri durmayacaklar ve isimleri değişmek suretiyle karşımıza gelecektir. Uyanık olmazsak yarında başka isimlerle karşımıza geleceklerdir. Çünkü bunlar 100 yıl önce emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak güce, imkana ve kararlılığa sahiptir. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey milletimizin birliği ve beraberliğidir. Millet olarak bunların karşısında durduk bundan sonrada duracağız. Bu oyunlara karşı uyanık olmak birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirmek kardeşlik duygularımızı pekiştirmek ortak varlığımız olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha müreffeh yarınlara taşımak için azim ve kararlılıkla çalışmak hepimizin en önemli vazifesidir. Eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, ulaşımdan iletişime, her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiş, sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmiş daha müreffeh ve güçlü bir Türkiye için daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Birlik beraberliğimizi üst düzeye çıkaracağız”

“Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamaya 6 yıl kaldı” diyen Vali Zülkif Dağlı konuşmasına şöyle devam etti; “Öncelikle birlik ve beraberliğimizi üst düzeye çıkaracağız. Kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz. Birbirimize daha çok sevgi ve hoşgörüyle yaklaşacağız. Böylesi şanlı bir tarihe, köklü bir geçmişe, kadim bir medeniyete sahip olan bu necip millete layık olacak şekilde kendimizi yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Hakkaniyet, adalet, demokrasi, insan hakları gibi evrensel değerleri kendimize prensip edinmeliyiz. 2023 hedeflerini gerçekleştirme hedefinde vilayetimizin Düzce’nin katkısını azamiye çıkarmak için azami gayret göstermeliyiz. Biliyorum ki sizin bu yıldaki azim ve kararlılığınız en büyük teminatıdır” dedi.

Konuşmaların ardından Ardından ise Düzce Belediyesi Mehter takımı bir konser sundu. İzleyenler ellerinde Türk Bayrakları ile mehtere eşlik etti. Mehter konseri sonrasında Kafkas yöresi hak oyunu gösterisi sunuldu. Gösterilerin sonunda Vali Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tören ekibini tebrik etti.

 


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Vali Dağlı’nın  “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Mesajı
KESKİN’DEN 10 KASIM MESAJI
9.11.2018 - 14:30
KESKİN’DEN 10 KASIM MESAJI
Düzce Atasını Unutmadı..
10.11.2018 - 13:37
Düzce Atasını Unutmadı..
“Atatürk Ortak Mirasımızdır”
“Depreme Hazırlıklı Binalar yapmak  İstiyoruz.”
DÜZCE DEPREMİ  19 YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI.
Vali Dağlı’nın “12 Kasım Düzce Depremi ” Yıl Dönümü Mesajı
DEPREMİN YILDÖNÜMÜNDE TRAFİĞE AÇILDI

Facebook'da Bizi Takip Edin