SON DAKİKA
[18:06] Ruanda Dış İşleri Bakanı’nın Verdiği Konferansa Katıldılar -- [16:51] “Toplu Sünnet Kayıtları Başladı” -- [16:32] “Binali Yıldırım’dan Sürpriz Ziyaret” -- [16:30] Rektör Çakar Fransa'daki Toplantıda Ülkemizi Temsil Etti -- [19:09] DÜZCE'DE 308 İŞÇİ BİR ANDA İŞSİZ KALDI -- [21:50] Başkan Yardımcısı Şoförlerle Görüştü -- [21:48] Kızılay’a Teşekkür Belgesi Verildi -- [21:47] Her Hafta Bakımı Yapılıyor. -- [21:45] Amerikan Beyaz Kelebeğiyle Mücadele Zamanı Uyarısı! -- [15:53] Düzce Başsavcısı Yılmaz Basın ’la Buluştu --
Belediyeler
TÜRK DÜNYASI BELEDİYE BAŞKANLARI DÜZCE’DE BULUŞTU

7 FARKLI ÜLKEDEN 32 BELEDİYE BAŞKANININ KATILDIĞI TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ TEMMUZ AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI, DÜZCE BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE AKÇAKOCA’DA YAPILDI.

TÜRK DÜNYASI BELEDİYE BAŞKANLARI DÜZCE’DE BULUŞTU
20.07.2018 - 16:44
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın ev sahibi olarak Akçakoca’da verdikleri tanışma yemeğine, Kırgızistan Yerel Yönetimler Başkanı, Azerbaycan Şehirler Birliği Başkanı, Makedonya Ohrid Belediye Başkan Yardımcısı, Bosna – Hersek Sarajevo Novigrad Belediye Başkanının da aralarında yer aldığı, Birlik üyesi 7'si yabancı ülkeden olmak üzere toplam 32 il ve ilçe belediye başkanı ya da yöneticisi katıldı.Konukları tesis girişinde karşılayan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay kendileriyle gece boyunca yakından ilgilendi.

Tanışma yemeği esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, konukları bölgemizin tarihi ve turistik yerlerinde gezdirerek Düzce'nin  tanıtımına katkıda bulunacaklarını söyledi.Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise binin üzerinde üyesi bulunan birliği ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 

Basın mensuplarının karşısına geçen Kırgızistan Yerel Yönetimler Bakanı Bahtiyar Osmanoviç ile Azerbaycan Belediyeler Birliği Başkanı Temraz Tagiyev de teşekkür ederek başladılar konuşmalarına. Her iki temsilci de geçtiğimiz günlerde Türkiye'de yaşanan seçim sürecinin Türkiye'ye hayırlı olmasını dilediklerini belirterek, bugüne değin kendi ülkeleri ile Türkiye arasında yürütülen ikili ilişkilerin bundan sonra da sağlıklı ve selametle geçeceğini ümit ve temenni ettiklerini ifade ettiler.

Türkiye dışından 7 farklı ülkeden belediye başkanları, belediye yöneticileri ve ülkelerinin Belediyeler Birliği başkanlığını yapan konukların katıldığı ve ülkemizin çeşitli il ve ilçeleri belediye yöneticilerinin katıldığı, toplam 32 temsilcinin yer aldığı toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olan İbrahim Karaosmanoğlu basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Başkan Karaosmanoğlu, “Her ay yönetim kurulu toplantısını farklı bir yerde yapıyoruz. Bunda amaçladığımız, farklı kültür ve yaşamların sürdüğü Türk dünyasının tanışıp kaynaşmasıdır.’’ifadelerini kullandı.

Daha sonra Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay konuşmasında konukları Düzce'nin denize açılan kapısında ağırladıklarını ifade ederek bu toplantıdan sonra da misafirleri Düzce'nin farklı ve birbirinden güzel yerleriyle turizm noktalarına götüreceklerini ve oraları gezdireceklerini söyledi.

.Yurt içinden ve yurt dışından gelen katılımcılar günün önemine uygun bir biçimde birbirlerine çeşitli plaket madalya ve hediyelik eşya takdiminde bulundular.

Konuşmaların ve plaket ve madalyaların takdiminin ardından toplantının devamı basına kapalı olarak devam etti.


Facebook Yorumları
OKUYUCU YORUMLARI
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcehaberi.com sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yardımcısı Şoförlerle Görüştü
Oyun Gruplarında Eksik Kalmayacak
Kızılay’a Teşekkür Belgesi Verildi
Her Hafta Bakımı Yapılıyor.
21.06.2019 - 21:47
Her Hafta Bakımı Yapılıyor.
“Toplu Sünnet Kayıtları Başladı”

Facebook'da Bizi Takip Edin